15 illustratsiooni veebiajakirjale/-blogile Mihus. Teemaks oli keskkonnahoid ja ülesandeks luua illustratsioonid täis värvi ja maksimalismi, et täita aasta ägeda energiaga. Sooviks oli näha kujundust, mis ühest küljest tekitab noorsootöötajates huvi ja indu seda lugeda, kuid samas peaks olema tegemist materjaliga, mis sisaldab ka visuaalset inspiratsiooni.
Iga illustratsiooni juures pidasin oluliseks välja tuua põhimotiiv, mis toetub artikli esmasele emotsioonile. Sellele lisaks detailid, mis seda kanda aitaksid ja nii see läks.
Iseenesest on nahkhiired ju toredad (väiksed, Eesti omad) ja nende elu on täis nahkhiire tegemisi. Viimasel ajal on aga huvitav jälgida kuidas seoses viirusega on osa süüd nendele kaela määritud. See ideelõng viiski mind visuaalini, kus peegeldub meile loomuomane refleks leida süüdlane väljaspoolt, ilma ise vastutust võtmata.
Ühed minu illustratsioonide läbivad elemendid on silmad, käed ja keha. Need osad peegeldavad hinge ja on vaheühenduseks kahe maailma vahel – sisemise ja välimise.
Käte, silmade ja kehaga saame puudutada, hoida ja luua. Need on meie supervõimed.
“A man sees in the world what he carries in his heart.”
– Johann Wolfgang von Goethe, Faust
Soul of Mary, sanctify me.
– Manuel de Piété À L’Usage Des Séminaires
Heart of Mary, inflame me.
Hands of Mary, support me.
Feet of Mary, direct me.
Immaculate eyes of Mary, look upon me.
Lips of Mary, speak for me.
Sorrows of Mary, strengthen me.
O Mary, hear me.
In the wound of the Heart of Jesus, hide me.
Let me never be separated from thee.
From my enemy defend me.
At the hour of my death call me,
And bid me to come to thine Immaculate Heart;
That thus I may come to the Heart of Jesus,
And there with the saints praise thee
For all eternity. Amen.
Artikkel, mis jäi kõige enam minu sisse.
Oskus lugu jutustada on uskumatult effektiivne viis leida kaasamõtlejaid. Minu puhul töötas see igastahes 100%. Artikli autor Polina Tšerkassova tabas oma lugudes sellist maagiat, mis viis mind viivuks teise reaalsusesse. See transformatsioon on nii haruldane, et kogu tähelepanu, keha ja vaim lasevad ennast kanda.
[…] Vana mees vaatas mulle sooja naeratusega otsa ja ütles: „Inimestele meeldib looduses käia sellepärast, et looduses on kõik omal kohal. Kõik täidab oma ülesannet, kõik tunneb oma kohta. Aga inimene ei tunne oma kohta. Ta ei tea tavaliselt seda üldse ja see teeb teda õnnetuks. Sellepärast meile meeldibki loodus, et tahaksime tegelikult ka end selle suure terviku osana tunda, tahame teada, kus on meie tähtis koht ja oluline roll siin elus.”
– Polina Tšerkassova
“You are a continuous question about soul.
– Rumi
When the answer comes in,
the question changes.”
Illustratsioon, mis võttis kõige kauem aega.
Artikkel rääkis prahi ümbertöötlemisest ja rohepesust (manipuleeriv reklaam).
Ühe sümbolina kasutasin tuld – puhastav ja trasformeeriv element.
Ka meie mõtted läbivad puhastuse, et seejärel reliseeruda tegudena. Puhastus võib olla näiteks kõhutunne ja aeg, mis kulub asjade tuuma mõistmiseks.
“So little of what could
– Salvador Dalí
happen does happen.”
Oma illustratsioonide juures kasutan reference pilte ja elemente, neid omavahel sobitades, lappides ja segades.
See võib paista kellegi teise loomingu ärakasutamisena, aga mina näen seda kui transformatsiooni. Kui see oleks pelgalt kopeerimine, siis milleks üldse sellega tegeleda? Milleks luua midagi, mis juba olemas on? See on tunnetuse küsimus.
Üritan luua ainest, mis tuleb minu seest, koos muusika, luule ja pildidega, et illustratsioonis kokku viia emotsioon ja sisu.
Link Behance’i postitusele.