Luvvie animatsioon. Elu ärkveloleku ja unenäo vahel

4. juuni 2019
luvvie image
Luvvie illustratsioon

Õhuline animatsioon liikuva taustaga. Kirglikult punased värvid. Vastukaaluks keskkonnale, mis on pehme ja tundlik. Luvvie animatsioon eksperimenteerib kõige sellega.

On üks hetk, millest alates pole enam tagasiteed.
Sinna hetkeni tuleb jõuda. – Franz Kafka

Unistav atmosfäär ja lõimunud linnud. Linnud, kes on peatunud oma teekonnal. Paus igavesti kestval rännakul.

Luvvie animatsioon on naeratus ja värin kehas. Elu ärkveloleku ja unenäo vahel. Alati liikumine, isegi paigal seistes.

Animatsioon helilise taustaga

Animatsioonist

Luvvie animatsioon on kahes olekus – staatiline ja liikuv. Esiplaanil on illustratsioon Ameerika sotsiaalmeedia autorist Luvvie Ajayi Jonesist.
Ma pole tema tegemistega üldsegi kursis ja tean vaid pealiskaudselt millega ta tegeleb. Sellest hoolimata jäi ta silma oma isikupära ja soojusega. Erilist tundlikkust ja sarmi kiirgab just illustratsiooni aluseks valitud pilt.

Luvvie animatsioon pilt
Illustratsiooni aluseks valitud pilt. Fotograaf: Ahmad Barber

Taustale panin ringis liikuvad luiged. See tundus hüpnotiseerivalt ja unistavalt – tunne, mida ma ka illustratsiooni juures soovisin edasi anda.
Alguses panin klipi muusikaks Pjotr Iljitš Tšaikovski “Luikede järve”. See oli aga ilma esitajate nõusolekuta YouTube’is keelatud. Kuna animeeritud klipp tuli vaid 26 sekundit ja tegemist oli suures plaanis mu enda eksperimendiga, siis ma üldse ei mõelnud muusika autoriõiguste peale.

Tehnilises plaanis valmis töö Affinity Desineri ja Adobe After Effects tööriistadega. Lihtne pöörlev liikumine ja ühtesulamise effekt.

Unenäo tähendusest

Unenäod on paeluvad. Seda rohkem inimeste jaoks keda huvitab asjade sügavam tähendus. Tegelikult mitte asjade vaid meie endi ja elu tähendus ning olemus.

Unenägudel on sama palju võimu kui reaalsusel.
– Stéphane Mallarmé

Kas on võimalik, et võime unenägude abil leida vastuseid meid huvitavatele küsimustele? Või küsimustele, millele me ise ärkvelolekul vastust leida ei suuda? Üheks selliseks küsimuseks on (vähemalt minul): “Mida järgmiseks?” ja “Kuidas ma peaksin oma elu elama?” Sellised eksistentsiaalset laadi küsimused.

Unenäod räägivad sümbolite keeles. Sageli suudame me vaid ise nendest sümbolitest aru saada. On ka universaalseid, arheotüüpseid sümboleid.

Luvvie animatsiooni juures on üheks sümboliks igikestev kooslus – paigalseis ja liikumine. Ideaal asub nende kahe vahel, tasakaal, mis on alati õhkõrn. Tasakaal kõiges on vaid kitsas tee, piltlikult hästi väljendatud joonega yin ja yangi musta ja valge ala vahel.

Just seda tasakaalu soovisin selle illustratsiooni ja animatsiooniga edasi anda. Seda tehes tundus pidevalt, et midagi on liiga palju või mõnda teist asja on jälle liiga vähe. Lõpp sai aga just selline nagu peab.