Status Quo animatsioon

29. august 2019

Olgugi, et ma ei tahtnud, et see tuleks välja nii sünge, tuli see nägu väga sünge. Sel põhjusel saab kogu Status Quo animatsioon endale tumeda aura. Värvid ja geomeetria hakkavad selle ümber tantsima jõuliselt ja ennast tagasi hoidmata.

Status Quo sellepärast, et muusika, mis ma taustaks kasutan on muusiku Veyaseni lugu HEY DOUGLAS – StatusQuo.

Status Quo GIF

Inspireerivad pealuud

Süngust annab juurde veel all paremas nurgas olev kolp, mille silmist purskab välja ere valgus.

Status Quo teine GIF
Status Quo kolmas GIF

Pealuud on täis maagiat. See on meie tulevik ja midagi, mida me varjatult kogu aeg kaasas kanname, omaenda pea sees (kui nii saab öelda).
Allpool pildil on üks minu inspiratsiooni allikas. Vene muinasjutust “Baaba-Jagaa” pärit illustratsioonil on kujutatud Vasiliisat keset metsa, käes teed näitav pealuu. Pildil on suurepäraselt kujutatud oht ja pimedus, ning lootus ja valgus.

Vasilisa pilt
Pealuu inspiratsioon vene muinasjutust Baaba-Jagaa. Illustratsiooni autor: Ivan Yakovlevich Bilibin

Loomulikult tähendab pealuu sümbolina surma. Eriti lahedalt tähistatakse surma ja mälestatakse surnud omakseid Mehhikos. Sealne Día de los muertos on ööpäevaringne karneval kus ka elavad muutuvad surnuteks. Seda erinevate näomaalingute ja kostüümide abil.

Día de los muertos näomaaling

Status Quo animatsioon on üles ehitatud esiplaanil olevale illustratsioonile ja tausta-animatsioonidele. Kõige aeganõudvam oli animeerida juukseid. Seda oli vaja liigutada kaader-kaadri haaval ja selliselt, et liikumine toimuks enam-vähem loomulikult. Lihtsam öelda, kui teha.

Täispikkuses animatsioon helitaustaga